Nie trać smaku ani jedzenia – pojemniki spożywcze cz II

MATERIAŁ TWORZYWO

Plastiki będą miały taką zaletę, że są elastyczne, nie będą mogły się stłuc. Przeźroczyste pojemniki będą nam gwarantowały możliwość zobaczenia tego co będzie w środku bez konieczności otwierania. Naczynia takie nie należą do najtańszych. Pojemniki łatwo się myje, doskonale sprawdzą się w mikrofalówkach. Wadą będzie to, że tworzywo może łapać zapachy, odbarwi się czy też będzie mniej odporne na temperaturę. (http://sklep.puregreen.pl/agd/akcesoria-kuchenne/pojemniki-spozywcze/)

MATERIAŁ METAL

Puszki metalowe sprawdzają się przy suchej żywności takiej jak kawa, herbata, ale będą one droższe niż plastikowe pojemniki, dlatego metalowe puszki nie są rozwiązaniem najpopularniejszym. Do zalet należy oczywiście odporność mechaniczna na wgnieceni czy zbicie. Będą lżejsze od szkła. A pokrywki mają specjalne zatrzaski, dobrze zabezpieczają. Pod wpływem kwasów i wody mogą jednak rdzewieć i to ich duży minus. Puszki rdzewieć mogą i z zewnątrz i wewnątrz. Są nieprzeźroczyste, dlatego nie da się zobaczyć co znajduje się w środku i nie będzie można ich używać w mikrofalówce.

MATERIAŁ CERAMIKA:

Ceramika nie będzie chłonąć wilgoci, będzie wysoka estetyka oraz dekoracyjność. Wadami będzie fakt, że pojemniki są podatne na uszkodzenia mechaniczne, droższe niż pojemnik z tworzywa.

PODSUMOWANIE:

Najbardziej wszechstronne oraz ekologiczne będą szklane pojemniki, które są doskonałe do przechowywania oraz serwowania potraw. Dużym minusem jednak będzie to, że są one podatne na uszkodzenia. Naczynia z tworzyw są tanie i mogą się sprawdzić przy dużych objętościach. Naczynia z metalu nadają się również do zachowania ciepła. Bez względu na materiał warto takie pojemniki myć ręcznie. Zmywarki oraz szczotki mogą niszczyć takie pojemniki tworząc szczeliny, gdzie pojawią się bakterie. Najlepiej decydować się na kupowanie całych zestawów, ponieważ wtedy cenowo powinno to być bardziej atrakcyjne.

Jeśli w pojemnikach zostanie zapach niekiedy można je usunąć ostrożnie wybielaczem. Mieszamy roztwór wybielacza z wodą i napełniamy pojemniki na noc. Niekiedy może to pomóc i dzięki temu nie będzie czuć zapachu. Warto unikać pojemników wykonanych z użyciem bisfenoli, ponieważ będzie to związek, który może powodować raka, dlatego warto szukać oznaczeń BPA Free - które będą zapewniać o tym, że bisfenoli tam nie będzie.

Story Page