Soda oczyszczona i jej lecznicze właściwości

Wielu lekarzy ocenia sodę oczyszczoną bardzo dobrze, zwracając uwagę na to, że można ona być doskonałym sposobem na uzupełnienie różnych kuracji leczniczych. To bez wątpienia cudowny związek chemiczny, który jest dostępny dla każdego z nas. Okazuje się być swoistym panaceum na wiele rozmaitych problemów. Poniżej przedstawiamy lecznicze właściwości sody oczyszczonej. (http://centrumwitalnosci.pl/soda-oczyszczona-spozywcza-dlaczego-powinna-znalezc-sie-w-kazdym-domu_vqde.a)

Soda oczyszczonej na nerki

Soda oczyszczona, czyli mówiąc nieco inaczej wodorowęglan sodu, to naturalny środek uzupełniające leczenie tych osób, które zmagają się z niewydolnością nerek. Dlaczego?

Soda oczyszczona to naturalny elektrolit, który skutecznie pomaga regulować poziom pH naszej krwi. W efekcie w doskonały sposób wspiera pracę nerek. W przypadku osób, które walczą z nieprawidłową pracą nerek, poziom wodorowęglanu sodu drastycznie spada. Kiedy będzie bardzo niski, może rozwinąć się tak zwana kwasica nerek. Aby uniknąć takiego stanu, warto każdego wieczora – najlepiej po kolacji – spożywać jedną łyżeczkę sody oczyszczonej, która została rozpuszczona w szklance wody. W ten prosty sposób można przywrócić prawidłowe pH naszej krwi, a także poprawić funkcje metaboliczne ciała.

Zakażenie układu moczowego

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu borykał się z zapaleniem pęcherza moczowego. Jest to przypadłość, która szczególnie powszechnie występuje zwłaszcza u kobiet. Oczywiście można ją leczyć, sięgając po przepisane przez lekarza antybiotyki. Dobrym sposobem okazuje się być jednak soda oczyszczona zmieszana z sokiem z cytryny. Połączenie tych dwóch składników sprawia, że szybko znika ból oraz uczucie pieczenia, a więc dolegliwości, które są charakterystyczne dla zakażeń układu moczowego. Wodorowęglan sodu skutecznie zmniejsza kwasowość moczu. W efekcie dochodzi do łagodzenia pęcherza, który został podrażniony.

Oczyszczanie jelita grubego wodorowęglanem sodu

Aby zachować równowagę organizmy, należy regularnie oczyszczać jelito grube. Może bowiem być tak, że w naszej okrężnicy nagromadziło się zbyt dużo toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. W efekcie może być tak, że przetwarzanie soli oraz otrzymywanie najważniejszych witamin jest niemożliwe. Odbija się to oczywiście na kondycji całego organizmu. Soda oczyszczona okazuje się być doskonałym środkiem antykwasowym, który wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, które się w nim nagromadziły. Warto pamiętać, że łącząc sodę oczyszczoną z ziołami, skutecznie można zapobiegać zaparciom, a także wspomóc procesy odpornościowe zachodzące w naszym ciele.

Soda oczyszczona na lepsze trawienie

Po posiłkach warto sięgać po sodę oczyszczoną, która rozpuszczona została w wodzie. Idealnie sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy zjedliśmy naprawdę obfity obiad. W momencie, gdy dopada nas niestrawność, musimy liczyć się z takimi objawami, jak uporczywe nudności, wzdęcia, uczucie pieczenia, które utrzymuje się w klatce piersiowej. Wówczas warto sięgnąć po sodę oczyszczoną, która ułatwi eliminację gazów i sprawi, że procesy trawienne będą zachodziły sprawniej. Po sodę oczyszczoną warto sięgać również wówczas, gdy towarzyszy nam zgaga. Łyżkę sody należy rozpuścić w szklance wody oraz natychmiast wypić. Ulga pojawi się błyskawicznie.

Soda oczyszczona doskonała na odchudzanie

Soda oczyszczona to substancja, która doskonale wspomaga proces odchudzania organizmu. Przyspiesza bowiem spalanie tkanki tłuszczowej. Pijąc ją, mamy na o wiele dłużej zapewnione uczucie sytości. Warto również wiedzieć, że dodatek sody oczyszczonej do potraw sprawia, że o wiele efektywniej trawiony jest tłuszcz. Niektórzy eksperci uważają, że substancje zasadowe wspomagają przekształcanie tłuszczu w mięśnie, a także energię. Podsumowując, należy podkreślić, że soda oczyszczona jest substancją w pełni naturalną, którą warto potraktować jako świetne uzupełnienie diety. Dzięki niej możemy naprawdę poczuć się lepiej. Jej spożywanie sprawia, że pH krwi zostaje uregulowane, a nerki pracują o wiele lepiej. Zawsze jest to jednak środek, który ma jedynie uzupełniać dietę czy ewentualne leczenie.

Soda nigdy nie zastąpi ani racjonalnego żywienia, ani leczenia. Na zakończenie podkreślamy jeszcze raz, że soda oczyszczona to naturalna substancja chemiczna, która jest doskonałym uzupełnieniem naszej diety. Jest ona sprzymierzeńcem naszego zdrowia – poprawia funkcje i pracę nerek oraz reguluje pH krwi. Miej jednak zawsze na uwadze fakt, że jest to tylko środek uzupełniający dietę i leczenie. W przypadku wykrycia choroby to zawsze lekarz powinien zalecić odpowiednie leczenie oraz wspomagające je naturalne środki

Story Page