Dlaczego warto pić świeżo wyciskane soki?

Często można usłyszeć, że świeżo wyciskane soki to lekki odpowiednik świeżych warzyw i owoców. W rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, dlatego też warto wprowadzić ten produkt do codziennej diety.

Naturalne, świeże soki to przysłowiowa skarbnica minerałów, witamin, enzymów i innych wartości odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Regularne spożywanie świeżych soków jest polecane przede wszystkim osobom, które stosują dietę ubogą w świeże warzywa i owoce.

A oto najważniejsze zalety świeżych soków:

Pomoc w trawieniu

Nieodpowiednia dieta to częsty powód problemów trawiennych. Świeżo wyciskany sok, ze względu na wysoką zawartość witamin, minerałów i innych składników odżywczych znajdujących się we włóknach błonnika, nie tylko szybko ulega strawieniu, ale także wspomaga trawienie innych produktów.

Odżywienie komórek

Strawienie owoców lub warzyw może trwać nawet kilkanaście godzin,w przypadku soku czas ten jest znacznie krótszy, a co ważniejsze, soki zapewniają optymalną ilość cennych wartości odżywczych, które wraz z krwią trafiają do wszystkich komórek. Fakt ten jest bardzo ważny na płaszczyźnie leczenia różnego rodzaju schorzeń, czego przykładem może być Terapia Gersona, która opiera się przede wszystkim na spożywaniu dużych ilości świeżego soku – nawet kilkunastu szklanek dziennie.

Oszczędność energii

Proces trawienia wymaga sporych zasobów energii, niekiedy jest to nawet 60% energii zużywanej w ciągu dnia. Im cięższe potrawy, tym większa ilość energii potrzebna. Nic więc dziwnego, że po spożyciu lekkostrawnych soków czujemy się lekko i odczuwamy wyraźny przypływ sił witalnych.

Ilość energii zużywanej do strawienia soku jest minimalna.

Zdrowa dieta

Alternatywa dla suplementów

Soki to doskonała, zdrowa i tańsza alternatywa dla popularnych suplementów diety. Można wręcz stwierdzić, że sok to koncentrat witamin, minerałów i enzymów, które optymalnie odżywiają organizm.

W walce z nadmiarem kilogramów

Soki to zdrowa alternatywa dla popularnych przekąsek, po wypiciu szklanki soku nie odczuwamy głodu, zmniejsza się także ochota na niezdrowe przekąski, co bez wątpienia sprzyja walce z nadmiarem kilogramów.

Wsparcie układu immunologicznego

Dzięki zawartości witamin i minerałów, soki owocowe skutecznie wspomagają układ immunologiczny, chroniąc organizm przed zagrożeniami zdrowotnymi i zwalczając wiele chorób.

Smak dzieciństwa

Większość dzieci bardzo lubi soki, czego nie można powiedzieć o owocach, dlatego też warto wprowadzić ten produkt do codziennej diety małego człowieka.

Antyoksydanty

W świeżych sokach znajduje się znaczna ilość antyoksydantów, które spowalniają proces starzenia.

Powyższe informacje dowodzą, że świeże soki posiadają wiele zalet, warto więc wprowadzić je do codziennej diety.

Story Page