Wybór najlepszego soku z granatów

Znany jako "cudowny owoc" przez wielu ekspertów, granat jest żywym czerwonym owocem, który oferuje wiele korzyści zdrowotnych.

Samo słowo "granat" pochodzi od francuskiego słowa o tej samej pisowni, które tłumaczy się jako "jabłko z pestkami".

Pierwotnie uważa się, że owoc ten został przewieziony do Egiptu w 1600 r. p.n.e., po tym jak znaleziono go w Iranie. Wkrótce zaczęto go stosować zarówno w medycynie, jak i w żywności, a wiele egipskich grobowców i malowideł świadczy o znaczeniu granatu na przestrzeni dziejów.

Sok z granatu

Dzięki wieloletniej wiedzy i doskonałej technologii wiemy teraz dokładnie, co można znaleźć w owocu granatu i dlaczego jest on tak korzystny dla naszego zdrowia. Na początek, oferuje on korzyści zdrowotne i korzyści dla skóry, zwłaszcza gdy jest spożywany w postaci soku z wielu powodów, w tym wysokiej zawartości przeciwutleniaczy (źródło ars.usda.gov).

Z większości owoców, forma soku ma pewne poważne minusy, ale to samo nie może być powiedziane o granat. W zasadzie jest to spowodowane tym, że to skórka zawiera przeciwutleniacze. Po wyciśnięciu owocu są one uwalniane do każdej szklanki. Obok zielonej herbaty i borówek granaty są liderem, jeśli chodzi o odżywianie. Istnieje wiele badań i wiele prac naukowych potwierdzających silne działanie zdrowotne granatu.

Z biegiem lat przekonaliśmy się, że o wiele łatwiej jest spożywać granaty w postaci soku, ponieważ w przeciwnym razie nasiona mogą powodować problemy. (Jeśli zdecydujesz się jeść je w całości, a nie w soku, nie wypluwaj pestek! Pomimo powszechnego przekonania, że jest inaczej, są one zdrowe i dobre dla Ciebie). Dlatego też spożywanie ich w formie napoju jest łatwiejsze i pozwala na szybkie dostarczenie składników odżywczych do krwiobiegu.

Korzyści zdrowotne płynące z soku z granatów

W porównaniu z innymi owocami, granaty zawierają nie mniej niż TRZY RAZY więcej antyoksydantów niż pomarańcze i zielona herbata, co jest jednym z najwyższych poziomów, jakie można znaleźć.

W jednej szklance soku z granatów możesz otrzymać prawie połowę swojego dziennego zapotrzebowania na kwas foliowy; oprócz tego, sok zawiera również zdrową dawkę witamin A, C i E. Jeśli sok jest całkowicie naturalny, otrzymasz największą możliwą ilość witamin, ponieważ przetworzone napoje często tracą część swojej skuteczności.

Należy również upewnić się, że sok nie jest słodzony, ponieważ cukier często zmniejsza wydajność owoców.

Jeśli chodzi o nasze serce, musimy dbać o nie najlepiej jak potrafimy i tak się składa, że sok z granatu może pomóc również tutaj, ponieważ tętnice pozostają elastyczne, a ryzyko stanów zapalnych zmniejsza się w obrębie naczyń krwionośnych.

Co więcej, minimalizuje on ryzyko wystąpienia jednej z głównych przyczyn chorób serca - miażdżycy. Gdybyś potrzebował więcej dowodów, zobaczysz mniejsze ryzyko zablokowania tętnic, co może prowadzić do ograniczenia przepływu krwi do mózgu i serca. Jeśli jesteś zainteresowany przeczytaniem więcej na temat wpływu granatu na odwrócenie miażdżycy sprawdź ten ciekawy post.

Jak widać, granaty mogą być królem wszystkich owoców, a nawet są znane z obniżania ciśnienia krwi, zmian chorobowych i zapalenia naczyń krwionośnych.

Może być stosowany jako naturalna aspiryna. Co więcej, poprawia przepływ krwi poprzez rozrzedzenie krwi!

Skutki uboczne soku z granatów

Dla większości ludzi, sok z granatu jest BEZPIECZNY, ale istnieje niewielki procent populacji, który może doświadczyć pewnych reakcji alergicznych. Sok z granatu jest również uważany za możliwie bezpieczny dla kobiet w ciąży. Jest on również prawdopodobnie bezpieczny po zastosowaniu na skórę, jednak w rzadkich przypadkach u niektórych osób może wystąpić obrzęk, swędzenie i problemy z oddychaniem.

Jest jeszcze jedna kwestia, która przychodzi na myśl, gdy rozważamy tę formę soku. Jest on wspólny dla prawie wszystkich soków owocowych. Jest to problem fruktozy w sokach owocowych.

Podczas badania owoców, można zobaczyć wiele osób mówi o jego poziom fruktozy, ale to prawdopodobnie nie będzie miał taki sam wpływ na poziom cukru we krwi, jak niektóre inne owoce. W ostatnim badaniu, pacjenci z cukrzycą otrzymywali sok z granatów codziennie przez dwa tygodnie i nie było żadnych rzeczywistych zmian w poziomie cukru we krwi.

Mimo to, jeśli masz wysoki poziom cukru we krwi, jeśli jesteś otyły lub jeśli masz zespół metaboliczny, byłoby mądrze, aby sprawdzić z lekarzem o bezpiecznej dawce soku z granatów, aby ograniczyć dzienne spożycie fruktozy. Mimo to, ładunek glikemiczny butelkowanego soku z granatów wydaje się być dość umiarkowany, co jest dobrą wiadomością dla tych, którzy chcieliby włączyć niewielkie ilości tego soku do swojej diety.

Więcej informacji na temat skutków ubocznych tego soku można znaleźć tutaj.

Sok domowej roboty

Najlepszy sok z granatu to z pewnością ten, który możesz przygotować w domu. Świeży granat po prostu nie może się równać z innymi produktami na bazie granatu, które można kupić w sklepie.

Wyciskanie soku z pestek granatu nie jest skomplikowane, ale wymaga trochę pracy i cierpliwości. Jest to zdecydowanie najlepsza metoda na uzyskanie świeżo wyciskanego soku, a także najzdrowsza. Instrukcję jak zrobić domowy sok z granatów można znaleźć tutaj:

How to Seed and Juice a Pomegranate

Należy pamiętać, że wydajność soku z granatów nie będzie zbyt duża. Jeden owoc granatu, w zależności od jego wielkości, da Ci około 2 do 4 uncji świeżo wyciśniętego soku z granatów.

Jeśli chcesz czerpać korzyści dla największego wpływu na zdrowie, pij sok czysty, bez dodatku cukru i natychmiast po jego wyciśnięciu. Jeśli chcesz go przechowywać do późniejszego wykorzystania, świeżo zrobiony sok z granatów można przechowywać w lodówce przez 2-3 dni lub do 6 miesięcy, jeśli jest zamrożony.

Sok z granatów, który można kupić w sklepie

Jeśli nie chcesz przygotowywać soku w domu, pozostają Ci marki komercyjne. Przy wyborze najlepszego soku z granatów należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Możesz chcieć uniknąć cukru dodawanego do soku. Cukier jest często dodawany w celu poprawy smaku, jednak w tym przypadku jego wpływ na zdrowie jest znacznie ograniczony. Osobiście nigdy nie wybrałbym marki soku z dodatkowym cukrem.

Innym rodzajem soku, którego należy unikać jest sok z granatów w postaci koncentratu, zwłaszcza gdy jest pełen dodatków, cukru lub substancji słodzących.

Zawsze sprawdzaj etykietę, aby upewnić się, że kupujesz to, co zamierzasz. Wybieraj marki organiczne ponad wszystkie inne. Ale nawet jeśli sok jest w stu procentach organiczny, naturalny i bez dodatków, jeśli znajduje się na półkach supermarketów, nie ma wątpliwości, że był pasteryzowany.

Pasteryzacja zabija szkodliwe bakterie, ale również wiele składników odżywczych i zdrowych związków nie może jej przetrwać. Z tego powodu, po raz kolejny, przygotowuj swój własny, świeży sok, kiedy tylko możesz.

Story Page